Тема. Попереджувальні знаки.
Мета: ознайомлення учнів із попереджувальними знаками про
легкозаймисті, вибухонебезпечні, електронебезпечні, отруйні речовини; вчити
читати попереджувальні знаки за їх формою та малюнками; розвивати увагу,
спостережливість; виховувати культуру поведінки, свідоме та відповідальне
ставлення до власного здоров’я та життя.
Обладнання: хмари слів, пазли, роздаткові
картки, відео, музика для релаксації.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організаційний момент
Психоформула
Люблю я свій
розум
Увагу та
пам’ять.
Працює мій
мозок
і вчусь я
старанно.
Сприймаю все
нове
І мислю
логічно.
Вчителя слово
Здійсню
практично.
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Згадайте, про що йшлося на попередньому уроці?
- Доповніть речення: Щоб не сталося пожежі…?
Рольова гра
«Дзвінок на 101»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Діти, наша подорож сьогодні зупиняється у країні
Нехочух, ми будемо у ролі вчителів і будемо вчити жителів цієї країни. А чого
саме, ми зараз і дізнаємося.
- Ви всі полюбляєте різні цікаві завдання?
- Ось я приготувала наші улюблені хмари слів. Відгадавши,
яку літеру я заховала, ми складемо слово – тему нашого заняття. (з ЗПР – хмара слів з темою уроку, ЛР – пазл
з різними попереджувальними знаками)
ІV. Повідомлення теми уроку
- Молодці, це Попереджувальні знаки. Діана нам їх зараз
продемонструє.
V. Вивчення нового матеріалу
- Ми та Нехочухи живемо у сучасному світі і звикли до
комфорту. Не можемо уявити життя без електрочайника, фена, праски, тобто
різного електричного приладдя. Також різної побутової хімії – лак для волосся,
лаки для нігтів, ацетону, фарби. На свята ми полюбляємо запускати феєрверки.
Але часто все, що нам приносить користь, може викликати небезпеку. Щоб
попередити людей про різні небезпеки, встановлюють спеціальні знаки. Вони мають
форму трикутника і жовтого кольору. Саме більше про попереджувальні знаки ми
поговоримо. Але деякі виробники не піклуються про своїх клієнтів і забувають
ставити попереджувальні знаки на своїх виробах, цим самим наражаючи людей на
небезпеку!
Попереджувальний
знак безпеки «Пожежонебезпечні. Легкозаймисті речовини».
-
Один з жителів нам
передав листа з проблемою, яку потрібно вирішити. Бо він не хоче вирішувати
чиїсь проблеми.
Вірш про лисичку
У зеленому лісочку, на високому
горбочку,
Там хатиночка стояла, в ній
лисичка проживала.
Була прудка і хитрюща та до
всього завидюща.
Все тягла вона у дім, все було у домі тім:
Ацетон та лаки й фарби - на всі
смаки, на всі барви.
Ще й каністри з керосином,
різні ємкості з бензином.
Усього було доволі і в
коморі, в коридорі.
Раптом вогник - стриб із печі,
результат ясний малечі:
Хатка миттю вся згоріла, лиш лисичка
уціліла.
- Яка сумна пригода сталася у звірятка. А які речовини
згадувались у вірші?
- Що може трапитися якщо поводитися з такими речовинами
необережно? (Деякими речовинами можна
обпекти шкіру та очі. Якщо довго вдихати випари фарби, лаку, клею можна отруїтися. Балончики з аерозолем
від удару та тепла можуть вибухнути і
загорітися. Бензин, гас, розчинник, можуть стати причиною пожежі, якщо
їх зберігати близько біля вогню.)
-
Підійдіть до цих
предметів і знайдіть щось спільне між ними. (фарба,
лак, бензин, ацетон, лак для волосся)
-
Чи там є
попереджувальний знак? Який саме?
-
Так, ось цей знак
означає, що речовина яка знаходиться в середині є легкозаймистою. (Вішаю на дошку) Вони можуть загорітися
навіть від малесенької іскорки. Їх не можна гасити водою. Краще накрити ковдрою
або цупкою тканиною змоченою у воді. І обов’язково повідомити дорослих або
подзвонити у службу 101.
-
А чи ви знаєте, як
потрібно поводитись з такими речовинами?
Вправа «Так чи ні?»
-
Перед вами правила
поводження з цими речовинами. Будь ласка, оберіть знаком «+» що забороняється
робити з легкозаймистими матеріалами. (з
ЗПР працюють з усіма, ЛР – відмічає правильний вибір по малюнках)
Обговорення правил.
-
Дякую, що допомогли
Нехочухам вирішити питання для лисички. Тепер вони цими правилами буде завжди
користуватися. А ми?
Фізхвилинка.
Попереджувальний
знак «Вибухонебезпечно»
-
Ось два місяці тому і ми, і Нехочухи святкували Новий
рік. Так? Чомусь побутує думка, що справжнє свято не може обійтись без звукових
та світлових ефектів у вигляді феєрверків, петард, салютів. На жаль, мало хто
замислюється над тим, яку небезпеку приховують у собі піротехнічні вироби
побутового призначення.
-
І один з Нехочух так насвяткувався, що пошкодив собі
руку. І тепер він має ходити з гіпсом. Ось погляньте, які піротехнічні засоби
він використовував.
-
Чи знайшли ви застереження на цих предметах? Чи є там
який знак?
-
Так, молодці, знак «вибухонебезпечно» позначається так. (вішаю на дошку)
Вправа «Склади речення»
-
Тепер вашим завданням буде скласти речення зі слів – це і
є правила-заборони для користування цими засобами. (з ЗПР працюють з усіма, ЛР – обрати піротехнічні засоби)
Перегляд відео
«Вибухонебезпечно»
-
Ой, нам передали відео, щоб ми разом з Нехочухами переглянули
його.
Обговорення правил.
«Обережно! Електрична напруга!»
-
Погляньте, що я нафотографувала, коли ми їхали містом. Як
ви гадаєте, чи є риск того, що жителі можуть потрапити в небезпеку? (фото обірваних електропередач,
електроприлади)
-
А у нас на території школи є цей знак?
-
Діти, запам’ятайте, він встановлюється на опорах
електропередач, електрообладнанні та на огорожах електричних підстанцій. Якщо
побачите електричні опори і обірваний кабель, то ні в якому разі не підходьте
до нього, вас може вдарити струмом.
Попереджувальний
знак «Небезпечно. Отруйні речовини»
-
А також є ще один
знак, «Небезпечно. Отруйні речовини» він використовується в місцях зберігання,
виробництва та застосування отруйних речовин. Але з цим знаком ми познайомимось
трішки пізніше.
Фізкультхвилинка
VІ. Узагальнення і систематизація знань
Вправа «З’єднай
відповідність»
-
Потрібно допомогти
нашим Нехочухам закріпити набуті знання. На ваших партах завдання, потрібно
з’єднати правильні відповідності.
Вправа «Домалюй
знак відповідно до ситуації»
-
В цій країні все
дуже заплутано і Нехочухи можуть потрапити в небезпеку. Будь ласка, встановіть
попереджувальні знаки відповідно до кожної із ситуації.
VІІ. Підсумок уроку
- Як ви гадаєте, про що дізнались жителі Нехочухи?
- Навіщо встановлюють попереджувальні знаки?
- Де можна побачити попереджувальні знаки?
Вправа «Незакінчене
речення»
VІІІ. Індивідуальне завдання
-
Для вас буде
невеличке завдання: вдома знайти предмети, на яких є знаки, що ми сьогодні
вивчили. А може хто дорогою додому побачить ці знаки, то на наступному уроці
нам розкаже.
Немає коментарів:
Дописати коментар