Мета: формувати вміння застосовувати прийоми
додавання і віднімання чисел у процесі розв’язування виразів і задач;
закріплювати вміння розв’язувати задачі ; розвивати кмітливість, мислення ,
увагу; виховувати пізнавальний інтерес.
Обладнання: підручник, зошит, картки, смайлики, наочність.
Тип уроку: урок-гра.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку! Доброго дня!
Доброго вчора, сьогодні, щодня!
-
Діти, в народі
говорять: "Добрий гість – дому радість”. Подаруйте нашим гостям усмішку і
привітайтеся з ними.(Вітаються)
-
Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти.
ІІ. Мозковий штурм
-
Діти,
який настрій у вас сьогодні? Зобразіть його
на обличчі.
-
Я
дуже хотіла б, аби гарний настрій був у нас усіх до кінця уроку. А тепер посміхніться
самі до себе, усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами,
усміхнувшись їм. Сьогоднішній урок - незвичайний.
З нами буде працювати
Ця маленька трудівниця
Мед збирає, як годиться:
Все у вулик, все у соти,
Не цурається роботи! Бджілка
Мед збирає, як годиться:
Все у вулик, все у соти,
Не цурається роботи! Бджілка
Бджілка маленька, а й та працює. Бджолина
сім’я дуже велика. Щоб зібрати 1кг меду, бджола робить до 65 тисяч вильотів,
відвідавши при цьому 45-64 мільйони квіток.
Мед посідає перше
місце серед усіх ліків, що нам дарує природа.
- Я хочу, щоб і ви були таким ж працьовитими і досягли високих результатів. А наша бджілочка полетіла допомогати нашим дівчаткам.
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності
- За кожне вірно виконане завдання ви отримаєте краплину меду,тобто
кольорову фішку. В кінці уроку ми почаклуємо. Будьте уважні! Бажаю успіху!
ІV. Оголошення
теми уроку
- Тема нашого уроку Повторення вивченого у 2 класі. Тому
вам сьогодні необхідно:
Міркувати — швидко!
Відповідати — правильно!
Лічити — точно!
Писати — гарно!
Фізхвилинка пальчикова
V. Актуалізація опорних
знань та навичок
-
Бджілка
приготувала нам гру «Веселий вулик» і хоче перевірити, як ми вміємо розкласти
числа на десятки й одиниці. (інд. картки для інклюзії)
Підсумок: кожен
учень, що дав правильну відповідь, отримує фішку.
-
Молодці,
згадали. Тепер попрацюємо в зошиті….
- Урок продовжимо
без зупинки, з каліграфічної хвилинки. Наша бджілка принесла нам число. Це
число ми пишемо сьогодні не випадково. Воно пов'язане з нашою бджілкою. 42 дні
триває життя робочої бджоли.
1.Завдання
- Розташуйте числа в порядку зростання. (інд. картки-квіти)
- Ці числа перед вами вибрані на наш сьогоднішній урок не випадково, кожна з них щось означає, а саме
(читаю)
2. Завдання: Садимо квіти
- А зараз давайте посадимо квіти на галявину, щоб бджілки мали змогу
збирати пилок для меду. На кожній квітці вираз, відповідь - це скільки квіточок
ми посадимо. (робота в групах, потім
запис у зошит, діти ООП модифіковані завдання)
VI . Повторення вивченого матеріалу
-
Поки ми з вами садили квіти, сонечко заховалось за хмарку. Погляньте на цю
хмаринку. Вона сховала сонечко. Ми допоможемо сонечку засяяти на небі, якщо обчислимо
вирази. (робота в парі разом з дітьми ООП, потім запис у зошиті)
-
Знов визирнуло
сонечко і бджілка знову вилітає на роботу.
Фізкультхвилинка
4. Завдання. Геометричний
матеріал

-
Як називається цей будиночок?
-
Назвіть, з яких
фігур складається вулик.
5.Завдання:
Квіткова галявина (слайд)
- Давайте перенесемось на квіткову галявину і
розглянемо малюнок.
- Подивіться уважно, яка відстань від вулика до рожевої квітки, скільки
метрів?
- Яка відстань від рожевої до жовтої квітки, скільки метрів?
- Яка відстань від жовтої квітки до іншої квітки?
- Наше завдання з вами: знайти загальну відстань від вулика до останньої квітки.
- Як? Якою дією?
Розв'язання:
50+10+20=80 (м)
Відповідь: 80 м
6. Завдання:
Розносимо пилок

VII. Підсумок
уроку
-
Заглянуло
Сонечко до нас на мить,
Дуже швидко час біжить.
Вже підсумки нам потрібно підбити.
-
Отже, сьогодні
ми виконували додавання та віднімання та розв'язували задачі.
-
Бджілка дякує
вам за гарну працю і хоче, щоб ви порахували, скільки крапель меду встигли
зібрати за урок.

-
Я
задоволена, що більшій кількості з вас сподобався наш урок.
VIIІ.Домашнє
завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар